Forum Εθνικής Σχολής Δημόσιας Διοίκησης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

+49
Dioni90
aisiodoksia
NIKILE
Jimmy
el1
faidra2021
Aimilia
Πέγκυ Καρρά
Peugeot
iroessda90
Hercules
Bikos
stavd
Kalli
Απόφοιτος
PetiteAnn
nk_rtio
evakou
Alba
Markk.
Zampela83
Giannis123
Faidra
gkampaki
gery
Renderman
AI3
Blakeye
Nefeli92
elenka
Dim07
GUS
efidox
elenam
Vaso
alekoulini
Douce
Yiannis
Fay
Efi
Ernie
Admin
contender
dimitram
Amaryllis
Krzysztof Warzycha
letago
Efipapad
stavros
53 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 208
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2020
https://esdda.forumgreek.com

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Σαβ Δεκ 26, 2020 6:06 pm
faidra2021 έγραψε:Ευχομαι σύντομα να την αποκτήσεις και να φτάσει η μπέμπα να δίνει μαζί μας για ΕΣΔΔΑ!!!! Να δώσει γροθιά στο σύστημα και να σπάσει τα ρεκόρ!!!!


Αχαχαααα λες; Όχι βρε ‘σύ να μη δίνει μαζί σας το παιδί εσείς να έχετε περάσει!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Admin στις Σαβ Δεκ 26, 2020 6:09 pm, 1 φορά
Admin
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 208
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2020
https://esdda.forumgreek.com

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Σαβ Δεκ 26, 2020 6:08 pm
Efi έγραψε:Δυο μπέμπες σου εύχομαι να αποκτήσεις , για να ζήσεις και εσυ τις άπειρες στιγμές ομορφιάς όταν θα σκοτώνονται σαν τις γεροντοκόρες και μέχρι να γυρίσεις την πλάτη σου να έχουν συνασπιστεί ξανά ενάντια στον δυνάστη μάνα και να σου κλείνουν και το στόμα με τα άπειρα επιχειρήματα .


Αχαχαααα κάτι θα ξέρεις εσυ! Σας ευχαριστώ παιδιά όλους! Προς το παρόν πλέκω ροζ κουβερτάκια και παπουτσάκια!

Αρέσει στον χρήστη Efi

avatar
GUS
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Σαβ Δεκ 26, 2020 9:37 pm
Θα πάρετε το εμβόλιο;SEPTEMBRIO 21 EKLOGES!

Αρέσει στους χρήστες Admin, elenam και GUS

avatar
Efi
Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 8:02 am
GUS ναι θα το κάνουμε το εμβόλιο δεν έχουμε και άλλη επιλογή , για όσους δεν υπάρχουν αντενδείξεις πρέπει να το κάνουν. Για τις εκλογές τι να πω δε ξέρω πότε ακριβώς αλλά από τον Ιούνιο και μετά όλοι υποψιάζονται ότι θα γίνουν .

Αρέσει στον χρήστη Admin

avatar
faidra2021
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 12:48 pm
φημολογείται ότι αν δεν το κάνουμε δεν θα μπορούμε να εργαστούμε για το δημόσιο τομέα. Αναφορικά με τις εκλογές φίλα προσκείμενο κυβερνητικό σάιτ έγραψε ότι με βάση τον Ηλία Νικολακόπουλο σίγουρα διπλές Σεπτέμβρη Οκτώβρη οψομεθα Ες Φιλιππους
avatar
Renderman
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 1:15 pm
faidra2021 έγραψε:φημολογείται ότι αν δεν το κάνουμε δεν θα μπορούμε να εργαστούμε για το δημόσιο τομέα. Αναφορικά με τις εκλογές φίλα προσκείμενο κυβερνητικό σάιτ έγραψε ότι με βάση τον Ηλία Νικολακόπουλο σίγουρα διπλές Σεπτέμβρη Οκτώβρη οψομεθα Ες Φιλιππους

αχ σας παρακαλώ, μην αναμεταδίδετε ό,τι βλακεία πει ο κάθε τυχάρπαστος. Προϋπόθεση διορισμού ο εμβολιασμός; θα κόβεστε μια ζωή στην ΟΛΚ και κάθε βράδυ θα σας επισκέπτεται το φάντασμα του Αριστόβουλου Μάνεση.
Όσον αφορά τις εκλογές, πραγματικά εδώ δεν ξέρουμε πως θα κυλήσει η επόμενη εβδομάδα.

Αρέσει στους χρήστες Admin, Amaryllis, dimitram, alekoulini και mafi

avatar
Douce
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 2:13 pm

Αρέσει στον χρήστη GUS

avatar
stavd
Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 2:14 pm
faidra2021 έγραψε:φημολογείται ότι αν δεν το κάνουμε δεν θα μπορούμε να εργαστούμε για το δημόσιο τομέα. Αναφορικά με τις εκλογές φίλα προσκείμενο κυβερνητικό σάιτ έγραψε ότι με βάση τον Ηλία Νικολακόπουλο σίγουρα διπλές Σεπτέμβρη Οκτώβρη οψομεθα Ες Φιλιππους
Παιδιά μην αποπροσανατολίζεστε...ούτε προϋπόθεση διορισμού θα γίνει ο εμβολιασμός, ούτε θα στείλει κανείς στις κάλπες 6000000 άτομα εν μέσω πανδημίας, και μάλιστα δυο φορές...αυτό θα ήταν πολύ επικίνδυνο...

Αρέσει στον χρήστη Admin

Admin
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 208
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2020
https://esdda.forumgreek.com

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 2:41 pm
Παιδιά χρόνια πολλά, ας περάσουμε όμορφα τις ημέρες αυτές με τα κοντινά μας πρόσωπα και όπως σας είπα με το νέο έτος θα γνωρίζουμε περισσότερα! Ο διαγωνισμός θα γίνει κανονικά.

Αρέσει στους χρήστες Kallia και mafi

avatar
Douce
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 2:53 pm
https://ec.europa.eu/regional_policy/sources/docgener/factsheet/new_cp/simplification_handbook_el.pdf
ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗΣ 80 μέτρα απλούστευσης στην πολιτική συνοχής για την περίοδο 2021-2027

Αρέσει στους χρήστες Admin και GUS

avatar
gery
Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 5:54 pm
stavd έγραψε:
faidra2021 έγραψε:φημολογείται ότι αν δεν το κάνουμε δεν θα μπορούμε να εργαστούμε για το δημόσιο τομέα. Αναφορικά με τις εκλογές φίλα προσκείμενο κυβερνητικό σάιτ έγραψε ότι με βάση τον Ηλία Νικολακόπουλο σίγουρα διπλές Σεπτέμβρη Οκτώβρη οψομεθα Ες Φιλιππους
Παιδιά μην αποπροσανατολίζεστε...ούτε προϋπόθεση διορισμού θα γίνει ο εμβολιασμός, ούτε θα στείλει κανείς στις κάλπες 6000000 άτομα εν μέσω πανδημίας, και μάλιστα δυο φορές...αυτό θα ήταν πολύ επικίνδυνο...

Ήρθε λοιπόν το πιστοποιητικό επιστημονικών φρονημάτων...το παίρνει όποιος εμβολιάζεται...
Λέτε να χρειαστεί να πληρώσουμε κανένα μπαξίσι ...όπως για το ενεργειακό πιστοποιητικό κτηρίων...
Μην ανησυχείται πάντως ... τις μάσκες δε θα τις ξεφορτωθούμε ... ήρθαν για να μείνουν...και
καθώς είναι "το εμβόλιο πριν το εμβόλιο"...όσο τις φοράτε σωστά έχετε μια προστασία...
Όταν πρόκειται να τις βγάλετε να ανησυχήσετε...
avatar
sideri.aik
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 8:55 pm
Καλα Χριστούγεννα σε όλους σας, με υγεία και ευτυχία για εσάς και τις οικογένειες σας!!
Κα Λίνα, συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας και την βοήθεια που παρέχεται σε όλους τους υποψήφιους του Διαγωνισμού.
Σας βρήκα τυχαία στην μηχανή αναζήτησης , ενώ έψαχνα φροντιστήριο για να προετοιμαστώ για την ΕΣΔΔ.
Θα δώσω πρώτη φορά, αλλά με όλα αυτά που έχω διαβάσει η αγωνία μου είναι στα κόκκινα και πλεόν έχω προετοιμαστεί για την αποτυχία με την 1η Φορα..
Διαβάζοντας τα σχόλια στο forum διαπίστωσα ότι η πλειοψηφία των μελών έχετε προηγούμενη εμπειρία στον διαγωνισμό.
Από τα σχόλια κατάλαβα ότι θα δώσουμε μετά τον Μαιο (πράγμα παρήγορο για εμένα).
Απλά θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι, δεδομένου ότι έχω μάλλον κατασταλάξει στην επιλογή φροντιστηρίου, δεν γνωρίζω εάν η ύλη αλλάζει ή θα αλλάξει.
Οπότε δεν ξέρω πως να το χειριστώ είναι μεγάλο ρίσκο να δώσω τόσα χρήματα, να αποτύχω και μετά να πρέπει να ξανά πληρώσω για να παρακολουθήσω άλλη ύλη, στους καιρούς που ζούμε.
Η ερώτηση μπορεί να σας φαίνεται παιδαριώδης αλλά είναι μείζονος σημασίας για εμένα.
Εάν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με την ύλη κάθε χρόνο ή εάν θα αλλάξει, η συμβουλή του θα μου ήταν πολύτιμη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Αρέσει στον χρήστη Admin

avatar
stavd
Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 9:10 pm
Στον 28ο θα ήταν έκπληξη να αλλάξει η ύλη...Για τον επόμενο είναι νωρίς να έχουμε προβληματισμούς...Όμως, όποιες αλλαγές και να γίνουν, ο πυρήνας, δηλαδή η Οικονομία και η ΟΛΚ δύσκολα να φύγουν...Από εκεί και πέρα τι θα γίνει με τις δεξιότητες και αν θα ξαναμπεί εξέταση στις ξένες γλώσσες είναι μια φημολογία που συντηρείται, χωρίς κανείς να μπορεί να απαντήσει με σιγουριά...Τέλος, η μορφή εξέτασης του φακέλου στο Β Στάδιο είναι δύσκολο να αλλάξει, άλλωστε τώρα εισαγάγουν τον φάκελο ως τρόπο εξέτασης στα περισσότερα μαθήματα μέσα στη Σχολή, μιας και ως εισηγητές είναι κάτι που πρέπει να ξέρουμε να δουλεύουμε...Αυτά...

Αρέσει στους χρήστες Admin και sideri.aik

Admin
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 208
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2020
https://esdda.forumgreek.com

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Κυρ Δεκ 27, 2020 11:38 pm
sideri.aik έγραψε:Καλα Χριστούγεννα σε όλους σας, με υγεία και ευτυχία για εσάς και τις οικογένειες σας!!
Κα Λίνα, συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας και την βοήθεια που παρέχεται σε όλους τους υποψήφιους του Διαγωνισμού.
Σας βρήκα τυχαία στην μηχανή αναζήτησης , ενώ έψαχνα φροντιστήριο για να προετοιμαστώ για την ΕΣΔΔ.
Θα δώσω πρώτη φορά, αλλά με όλα αυτά που έχω διαβάσει η αγωνία μου είναι στα κόκκινα και πλεόν έχω προετοιμαστεί για την αποτυχία με την 1η Φορα..
Διαβάζοντας τα σχόλια στο forum διαπίστωσα ότι η πλειοψηφία των μελών έχετε προηγούμενη εμπειρία στον διαγωνισμό.
Από τα σχόλια κατάλαβα ότι θα δώσουμε μετά τον Μαιο (πράγμα παρήγορο για εμένα).
Απλά θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι, δεδομένου ότι έχω μάλλον κατασταλάξει στην επιλογή φροντιστηρίου, δεν γνωρίζω εάν η ύλη αλλάζει ή θα αλλάξει.
Οπότε δεν ξέρω πως να το χειριστώ είναι μεγάλο ρίσκο να δώσω τόσα χρήματα, να αποτύχω και μετά να πρέπει να ξανά πληρώσω για να παρακολουθήσω άλλη ύλη, στους καιρούς που ζούμε.
Η ερώτηση μπορεί να σας φαίνεται παιδαριώδης αλλά είναι μείζονος σημασίας για εμένα.
Εάν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με την ύλη κάθε χρόνο ή εάν θα αλλάξει, η συμβουλή του θα μου ήταν πολύτιμη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Χαίρομαι που μας βρήκες και καλωσήρθες!

Δεν θα αλλάξει η ύλη μην ανησυχείς για τον 28 διαγωνισμό και βάλε τα δυνατά σου να περάσεις με τη πρώτη! Δεν γνωρίζω ωστόσο για τους επόμενους...

Αρέσει στον χρήστη sideri.aik

avatar
Fay
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Δευ Δεκ 28, 2020 4:33 pm
Λίνα μου,
μέσα απο την καρδιά μου να γεμίσεις ροζ ρουχαλάκια φιογκάκια και χαρούμενες μωρουδιακές φωνούλες, το ίδιο ευχόμαι και σε όλους όσους το επιθυμούν, το νεο έτος να είναι το τυχερό και να μπούμε και στην ΕΣΔΔΑ! Να γνωριστούμε και απο κοντά.
Επειδή και εγω πρωτη φορά δίνω και παλεύω 3 μηνες τώρα με τον την ΟΛΚ, αν φτάσω και την Ε.Ε νομίζω θα είμαι σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο, αλλο τόσο μεγάλη είναι και η Οικονομία; Δουλευω, κάνω διδακτορικο το οποίο για να είμαι ειλικρινής το εχω αφησει πίσω για να διαβάζω, φροντιστηριο δεν παω δεν εχω την οικονομική δυνατότητα ευτυχώς που υπάρχει το boxaki της Λίνας, και πολλές φορές αναρωτιεμαι τι τύχη μπορεί να έχω με την πρώτη όταν υπάρχουν τόσα παιδιά εδω που δίνουν και ξαναδίνουν.

Αρέσει στους χρήστες Admin και faidra2021

avatar
faidra2021
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Δευ Δεκ 28, 2020 5:44 pm
Αξια είσαι με τόσα που κάνεις keep up the good work. Ότι και να γίνει εσυ θα έχεις κάνει μια υπεράνθρωπη προσπάθεια προσπάθεια. Άλλωστε οι Κινέζοι λένε ότι η σημασία του να προσπαθείς είναι η μισή νικη

Αρέσει στους χρήστες Admin και Fay

avatar
Fay
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Δευ Δεκ 28, 2020 5:48 pm
Xaxax σε ευχαριστώ Φαίδρα, θα το κρατήσω αυτό μου άρεσε "οι Κινέζοι λένε ότι η σημασία του να προσπαθείς είναι η μισή νικη" Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Αρέσει στους χρήστες Admin και faidra2021

avatar
faidra2021
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Δευ Δεκ 28, 2020 5:51 pm
Να το κρατήσεις . Προσωπικά εγώ φέτος δεν το βλέπω να δίνω μέχρι στιγμής δεν έχω αγγίξει σχεδόν τίποτα αλλά πιθανότατα αν επιζησουμε ως είδος έθνος κλπ ίσως το επιχειρήσω του χρόνου φέτος διάβασμα μονο

Αρέσει στον χρήστη Admin

avatar
Fay
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Δευ Δεκ 28, 2020 5:54 pm
Εγω θα σου έλεγα να δοκιμασεις και φετος έστω και αν πιστευεις οτι δεν θα εισαι καλά προετοιμασμένη ποτέ δεν ξέρεις. Δεν εχεις να χάσεις κάτι παρα μόνο να πάρεις στη χειρότερη μια γεύση και εμπειρία απο το διαγωνισμο, έτσι ώστε την επόμενη φορά, που μακαρι να μπεις με τη πρωτη, να ξερεις τι θα εχεις ν αντιμετωπίσεις

Αρέσει στους χρήστες Admin και faidra2021

avatar
aisiodoksia
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Δευ Δεκ 28, 2020 11:32 pm
Καλησπέρα!εχω μια ερωτηση.Καπου διαβασα παραπάνω οτι ο διαγωνισμος θα γινει μετα το Πάσχα.Ποσο σίγουροι ειμαςτε γι αυτο;
Admin
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 208
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2020
https://esdda.forumgreek.com

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Τρι Δεκ 29, 2020 7:43 am
aisiodoksia έγραψε:Καλησπέρα!εχω μια ερωτηση.Καπου διαβασα παραπάνω οτι ο διαγωνισμος θα γινει μετα το Πάσχα.Ποσο σίγουροι ειμαςτε γι αυτο;

Αισιοδοξία μου να έχεις αισιοδοξία. Γνωρίζεις ότι όπως μου γράφετε εσείς εδώ κάποιοι από εσάς μου γράφουν ιδιωτικά. Αν αυτό που θα μου πουν κάποιοι είναι το ίδιο τότε σιγουρεύομαι για την πληροφορία και μέχρι τώρα δεν έχουμε πέσει έξω.

Τα έγγραφα και οι υπογραφές που χρειάζονται για την προκήρυξη προχωρούν και η σχολή ήδη έχει αργήσει από τον αρχικό της στόχο που ήθελε α στάδιο Μάρτιο του 2021 αλλά το λοκντάουν τη μπλοκάρισε.

Να είσαι πάντα καλά, αισιόδοξη και να έχεις στο νέο έτος αυτό που επιθυμείς παρά πολύ!

Αρέσει στους χρήστες Amaryllis και GUS

Amaryllis
Amaryllis
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2020

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Τρι Δεκ 29, 2020 7:49 am
Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία και επιτυχίες σε όλους μας. Λίνα, δηλαδή αυτό σημαίνει στο περίπου μέσα Μαΐου και μετά τι ακολουθεί; Έναν μήνα να βγουν αποτελέσματα, δηλ. Ιούνιος, μετά προκήρυξη β΄ σταδίου και έχουμε 2 μήνες από την προκήρυξη μέχρι το β΄; Ή δεν ισχύει αυτό; Δηλαδή προσπαθώ να καταλάβω αν θα πέφτει κατακαλόκαιρο το β΄ ή λογικά Σεπτέμβρη που θα ήταν πιο φυσιολογικό; Πώς γίνεται συνήθως η διαδικασία, πόσο απέχει το α΄ από το β΄ στάδιο;

Αρέσει στον χρήστη Admin

Admin
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 208
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2020
https://esdda.forumgreek.com

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Τρι Δεκ 29, 2020 7:51 am
Fay έγραψε:Λίνα μου,
μέσα απο την καρδιά μου να γεμίσεις ροζ ρουχαλάκια φιογκάκια και χαρούμενες μωρουδιακές φωνούλες, το ίδιο ευχόμαι και σε όλους όσους το επιθυμούν, το νεο έτος να είναι το τυχερό και να μπούμε και στην ΕΣΔΔΑ! Να γνωριστούμε και απο κοντά.
Επειδή και εγω πρωτη φορά δίνω και παλεύω 3 μηνες τώρα με τον την ΟΛΚ, αν φτάσω και την Ε.Ε νομίζω θα είμαι σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο, αλλο τόσο μεγάλη είναι και η Οικονομία; Δουλευω, κάνω διδακτορικο το οποίο για να είμαι ειλικρινής το εχω αφησει πίσω για να διαβάζω, φροντιστηριο δεν παω δεν εχω την οικονομική δυνατότητα ευτυχώς που υπάρχει το boxaki της Λίνας, και πολλές φορές αναρωτιεμαι τι τύχη μπορεί να έχω με την πρώτη όταν υπάρχουν τόσα παιδιά εδω που δίνουν και ξαναδίνουν.

Φαιδρά μου κι εγώ το ίδιο έχω πάθει. Έχω καταπιαστεί με πολλά και το διδακτορικό μου έμεινε πίσω. Αυτό σημαίνει ότι το θέμα που επέλεξα θα είναι σιγά σιγά παρωχημένο και ίσως θα πρέπει να επιλέξω νέο θέμα αν προλάβω μέσα στα επόμενα έξι χρόνια να το τελειώσω γιατί έχει και time limit.
Η σχολή όμως Φαιδρά μου θέλω για σένα να είναι πρωταρχικός σκοπός σου γιατί θα μπεις στο δημόσιο σε πολύ καλή θέση, οι 18 μήνες της σχολής λογίζονται ως μεταπτυχιακό για το δημόσιο, αν είσαι Τεχνολογικής Εκπαίδευσης με τη σχολή γίνεσαι Πανεπιστημιακής και τέλος η ασφάλεια δουλειάς και μισθού που θα σου προσφέρει η εισαγωγή σου στην ΕΣΔΔΑ θα κάνει κι άλλα όνειρα σου πραγματικότητα!
Γράψε μου για ότι χρειαστείς από υλικό για την ΕΕ μπορεί να μπορώ να σε βοηθήσω.

Καλή χρόνια να έχεις και μακάρι το 2021 για μένα να είναι ροζ!

Αρέσει στον χρήστη GUS

Admin
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 208
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2020
https://esdda.forumgreek.com

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Τρι Δεκ 29, 2020 7:54 am
Amaryllis έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία και επιτυχίες σε όλους μας. Λίνα, δηλαδή αυτό σημαίνει στο περίπου μέσα Μαΐου και μετά τι ακολουθεί; Έναν μήνα να βγουν αποτελέσματα, δηλ. Ιούνιος, μετά προκήρυξη β΄ σταδίου και έχουμε 2 μήνες από την προκήρυξη μέχρι το β΄; Ή δεν ισχύει αυτό; Δηλαδή προσπαθώ να καταλάβω αν θα πέφτει κατακαλόκαιρο το β΄ ή λογικά Σεπτέμβρη που θα ήταν πιο φυσιολογικό; Πώς γίνεται συνήθως η διαδικασία, πόσο απέχει το α΄ από το β΄ στάδιο;

Μέχρι τώρα μιλάνε για ανασχηματισμό τον Γενάρη στη κυβέρνηση και για εκλογές τον Σεπτέμβρη. Αν αυτά αληθεύουν όλος ο διαγωνισμός Α και Β στάδιο πρέπει να λάβουν χώρα πριν τις εκλογές όποτε Α στάδιο Μάη και Β στάδιο Ιούλη.

Όμως θα γνωρίζω περισσότερα τέλη Γενάρη. Ότι συμβαίνει αυτή τη στιγμή στη χώρα μας αλλά και παγκοσμίως επηρεάζει τα πάντα και τη σχολή.

Αρέσει στον χρήστη GUS

Admin
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 208
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2020
https://esdda.forumgreek.com

28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός - Σελίδα 14 Empty Απ: 28ος Εισαγωγικός Διαγωνισμός

Τρι Δεκ 29, 2020 7:56 am
Admin έγραψε:
Amaryllis έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία και επιτυχίες σε όλους μας. Λίνα, δηλαδή αυτό σημαίνει στο περίπου μέσα Μαΐου και μετά τι ακολουθεί; Έναν μήνα να βγουν αποτελέσματα, δηλ. Ιούνιος, μετά προκήρυξη β΄ σταδίου και έχουμε 2 μήνες από την προκήρυξη μέχρι το β΄; Ή δεν ισχύει αυτό; Δηλαδή προσπαθώ να καταλάβω αν θα πέφτει κατακαλόκαιρο το β΄ ή λογικά Σεπτέμβρη που θα ήταν πιο φυσιολογικό; Πώς γίνεται συνήθως η διαδικασία, πόσο απέχει το α΄ από το β΄ στάδιο;

Μέχρι τώρα μιλάνε για ανασχηματισμό τον Γενάρη στη κυβέρνηση και για εκλογές τον Σεπτέμβρη. Αν αυτά αληθεύουν όλος ο διαγωνισμός Α και Β στάδιο πρέπει να λάβουν χώρα πριν τις εκλογές όποτε Α στάδιο Μάη και Β στάδιο Ιούλη. Δυο περίπου μήνες απέχουν τα δυο στάδια μεταξύ τους και η προκήρυξη από το Α στάδιο.

Όμως θα γνωρίζω περισσότερα τέλη Γενάρη. Ότι συμβαίνει αυτή τη στιγμή στη χώρα μας αλλά και παγκοσμίως επηρεάζει τα πάντα και τη σχολή.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης